Вольфрам — хімічний елемент з атомним номером 74, твердий сріблясто-білий метал.
Вольфрам - найтугоплавківший метал на Землі, температура його плавлення колосальна - 3422 градуса, а температура кипіння 5555 градусів.
Щільність чистого вольфраму практично дорівнює щільності 999 золота. Бували випадки шахрайства, коли при литві в великі золоті злитки вставлялися вольфрамові стрижні, що призводило до неможливості визначення автентичності золота по вазі.
У зв'язку з високою щільністю вольфраму, з нього роблять "важкі метали" металів. Зміст вольфраму в таких сплавах коливається від 76 до 97%. Такі сполуки використовуються у виготовленні контейнерів для зберігання та перенесення радіоактивних речовин, тому що такий контейнер поглинає частину гамма-випромінювання.
Вольфрам використовується при виробництві освітлювальних ламп в якості нитки розжарювання, але через те, що на відкритому повітрі під дією високих температур вольфрам швидко окислюється, в лампах розжарювання використовуються інертні гази.
Карбід вольфраму (WC) - з'єднання вуглецю з вольфрамом має дуже високу міцність і використовується при виробництві різців по обробці твердих металів, каменів і твердих порід мінералів, наприклад граніту.
Вольфрам використовується в електричних печах опору, в яких тепло виділяється за рахунок протікання струму по провіднику. Вольфрам дозволяє досягати в таких печах екстремальних температур до 2500 градусів, для порівняння, в аналогічних печах, де використовується ніхром, не можна перевищувати температуру в 1150 градусів.
Напилення з карбіду вольфраму використовується у виробництві бронебійних патронів і навіть важких протитанкових снарядів.
Щільність вольфраму вище, ніж у свинцю і тому захист від іонізуючого випромінювання роблять з вольфраму, його з'єднань і порошку в полімерній рамі. Такий захист виходить легше і надійніше, ніж зі свинцю.
Підготував:
Лихих Євгеній
521 група
Комментарии
Отправить комментарий